Das Lager'den Eskişehir'e 4,5 Milyonluk Yatırım / Dünya News (8.8.2016) » Das Lager Germany

das lagerden eskisehire 45 milyonluk yatirim dunya news 8 8 2016

Das Lager'den Eskişehir'e 4,5 Milyonluk Yatırım / Dünya News (8.8.2016) 1

Eymak Grubu şirketlerinden Das Lager Germany Eskişehir’deki fabrikasına 4,5 Milyon Euro’luk yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Şirket dünya markası olma hedefiyle yoluna devam ederken, yurt dışında da Cezayir’de bir fabrika daha kuruyor.

Soner CAVKAYTAR-Eskişehir

Eymak Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Das Lager Germany Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) fabrikasına 4.5 milyon Euro yatırım yapacak.

Das Lager Germany İş Geliştirme Müdür Alper Bodur, 11 bin metrekaresi kapalı toplam 19 bin metrekare alanda faaliyet gösteren Eskişehir fabrikasına 2016 planında bulunan yatırımın tamamlanmasıyla dış çapı 800 milimetreye kadar üretim yapma kabiliyetine ulaşacaklarını ifade etti. Das Lager Germany olarak, Türkiye, Almanya ve Romanya’daki yapılanma süreçlerini başarıyla tamamladıklarını söyleyen Bodur, dünya markası yolunda hızla ilerlediklerini vurgulayarak “2016 yılında Eskişehir’in yanı sıra yeni bir yatırıma daha kapı açtık. Afrika kıtasının en büyük ülkesi olan Cezayir’in Oran şehrinde bir fabrika daha kuruyoruz. Cezayir hem Afrika kıtası hem de Avrupa pazarı için etkin bir lokasyonda ve bu ülkede bir rulman fabrikası yok” şeklinde konuştu. Cezayir’de yerel yatırımcılarla ortak olarak hareket edeceklerini dile getiren Bodur, şunları söyledi: “Bu yatırımda teknoloji transferi de gerçekleşecek. 50 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde kurulacak olan tesis, ilk yıl 10 bin metrekarelik alanda faaliyete başlayaakve devam eden yatırımlarla 8 yıl içinde 40 bin metrekare kapalı alana ulaşacak. 15 milyon dolarlık ilk etap, hem endüstriyel hem de otomotiv rulmanları üretimini kapsayacak şekilde projelendirildi. toplam 50 milyon dolarlık yatırım planıyla bin kişiye istihdam sağlayacağız”mak…”