Eymak Plaza'nın Açılışı Yapıldı » Das Lager Germany

eymak plazanin acilisi yapildi

Eymak Plaza'nın Açılışı Yapıldı 1İnşaatına 17/09/2012 tarihinde başlanan Eymak Plaza’nın açılışı 21/06/2014 tarihinde yapıldı. Yapılan açılış konuşmasında Eymak Uluslararası İnş. San. Tic. ve Ar. Ltd. Şti CEO’su Harun Adıgüzel söz aldı. Sayın Adıgüzel’in konuşmasında, dünyanın bir çok yerinde iş yaptığını ancak ülkesine karşı duyduğu vefa borcunu yeteri kadar ödeyemediğini her zaman düşündüğünü belirtmiştir. Açılan bu tesis ile bu borcun bir kısmını ödeme fırsatı bulduğunu, belirterek “Sloganımız “Yenilikçi Düşünce”, o halde yenilikler yapma zamanının geldiğini düşünüyorum” dedi. Türkiye’de ilk defa bir rulman akademisi kurulduğunu, Eymak Plaza’da 30 kişilik 2 dershane açıldığını ve bu dersliklerde, Üniversiteler ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak genç, dinamik, vizyonlu ve dünyaya açık bir rulman ekibi yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirtmiştir.

Sayın Adıgüzel ayrıca, bir başka yeniliğin de; kurulan Rulman teknoloji merkezi olduğunu belirtmiştir. Şimdilik 300 m2 alanda faaliyet gösterecek 7 mühendis ile işe başlandığını, Dizayn yapabilen, yeni buluşlara imza atacak ve dünyaya rulman teknolojisi ihraç edecek mühendisler yetiştirilmesinin ana hedef olduğunu belirtmiştir.

Bütün bunlara ek olarak; sanata ve sanatçılarımıza ücretsiz hizmet edecek iki sergi salonunun Eymak Plaza’da yer aldığını belirterek, açılış gününde ODTÜ Fotoğrafçılık Kulübünün seçkisinde yer alan fotoğraf sergisi ilk kez ziyaretçilerle buluşmuştur.

Bunların yanında bu hizmet binasıyla ihracat kabuklarını da kırarak yeni bir mucize gerçekleştirme isteğini dile getiren Adıgüzel, Bütün müşterilerine kendi işyerlerinde rahat çalışabilecekleri alanlar kurduklarını belirtmiştir. Bu binayla ana amacın, rulman gibi ileri teknoloji ürünü olan bir mamülü sıfır hata ile kullanıcılarına ulaştırmak istediklerini söylemiştir.

Daha sonra söz alan Mehmet Karabatur, 1996 yılında küçük bir apartman dairesinde Harun Adıgüzel ile başladıkları yolculuğun, bugün bu esere dönüşmesi ile duydukları mutluluğu ve gururu paylaşmıştır. Eymak ailesine ve tüm bayi ve müşterilerine, Eymak’ın Türk sanayisine hizmet etmesine fırsat verdikleri ve yaptıkları katkılardan duyduğu gururu belirtmiş ve paylaşmıştır.

Törene katılan Romanya Büyükelçisi Sayın Radu Onofrei, Eymak’ın tüm Romanya’da çok iyi bilinen bir firma olduğunu, Rulman şirketlerinin en önde gelen firmalarından birisi haline geldiğini söylemiştir. Romanya Barlad’daki rulman fabrikasını yenileştirip son derece modern hale getiren Eymak aracılığı ile URB markasının sadece Avrupa’ya değil, Orta Doğu’ya da yayılmasını sağladığını belirterek, Eymak’ın başarısının altını çizmiştir. Tüm bu olayların arkasında son derece bilgili ve kararlı insanların olduğunu bildiklerini ve Eymak’ı yöneten insanların başarısının tüm Romanya halkı tarafından takdir edildiğini belirtmişti.

Törene, dua edildikten sonra ve kurdela kesilerek devam edildi. Eymak Plaza’nın konuklar tarafından gezilmesi sonrasında terasta yapılan kokteyl ile tören sona erdi.